Nikon, Leica i Olympus nie będą na Photokinie 2020


Najbliższa Photokina planowana jest na wiosnę od 27 do 30 maja 2020 r. Organizator imprezy, firma Koelnmesse, w swoim komunikacie prasowym poinformował, że Nikon, Leica i Olympus postanowili pominąć to wydarzenie.


Informacja, że targi Photokina będą odbywać się w maju każdego roku została podana prawie dwa lata temu. Jednak nowa inicjatywa nie spotkała się z miłym przyjęciem, organizator był krytykowany za jednostronną decyzję, brak konsultacji z firmami fotograficznymi i termin (bliskość CP+ i NAB). Doprowadziło to do spięć w zarządzie Koelnmesse, postanowiono zerwać ze skutkiem natychmiastowym współpracę z Kathariną C. Hammą która pełniła funkcję Chief Operating Officer (COO) i optowała za nową formułą Photokiny. Odwołano też imprezę tegoroczną.


Teraz pojawia się kolejny problem, widać, że firmy fotograficzne nie są zachwycone udziałem w targach w maju 2020 r. Trzy zrezygnowały, nie wiadomo jaką decyzę podejmie np. Canon, Sony, Panasonic, Sigma, Tamron, Carl Zeiss, czy Hasselblad. Komunikat prasowy wzywa się „głównych graczy” w branży obrazowania do „jak najlepszego wykorzystania możliwości jaka daje Photokina”. Christoph Werner, wiceprezes Koelnmesse zachwala udział w targach które dają „unikalną możliwość prezentacji produktu, tworzenia sieci kontaktów, budowę doświadczeń i szkoleń i sprawiają, że Photokina jest wyjątkowym wydarzeniem międzynarodowym od wielu dziesięcioleci…”

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.