Nowości Tamrona. Wszystko dla Sony


W ofercie firmy Tamron pojawiły się trzy „stałki” z mocowaniem Sony E. Są to następujące modele: 20 mm f/2.8 Di III OSD M1:2, 24 mm f/2.8 Di III OSD M1:2, oraz 35 mm f/2.8 Di III OSD M1:2. Producent zapowiedział, że wiosną przyszłego roku wprowadzony zostanie do sprzedaży kompaktowy zoom 70-180 mm f/2.8 Di III VXD.


Trzy nowe obiektywy stałoogniskowe mają podobne rozmiary (64×73 mm), oraz masę (215 gramów). Zostały wyposażone w silnik OSD (Optimized Silent Drive), są uszczelnione przed kurzem i wilgocią i kompatybilne z konsolą Tamron Tap-in. Można stosować filtry o średnicy 67 mm. Każdy posiada 7 listków przysłony, dwa pierwsze składają się z 10 elementów (w tym jeden asferyczny i trzy niskodyspersyjne) w 9 grupach.


Z kolei Tamron 35 mm f/2.8 Di III OSD M1:2 zbudowany jest z z 9 soczewek poukładanych w 8 grupach. Wszystkie „szkła” otrzymały powłokę BBAR (Broad-Band Anti-Reflection) która redukuje efekt zjawy i refleksy. Powłoka fluorowa na przednim elemencie odpycha wodę, olej i brud i ułatwia konserwację.


Natomiast, kompaktowy tele-zoom dla pełnoklatkowych korpusów Sony z mocowaniem typu E, Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VXD charakteryzuje się niewielkimi wymiarami (długość 149 mm) i małą masą (815 g). Będzie wykorzystywał silnik VXD (Voice-coil eXtreme-torque Drive), jest kompatybilny z Fast Hybrid AF Sony i Eye AF. Minimalna odległość nastawienia ostrości wyniesie 0,85 metra. Zoom zostanie uszczelniony przed kurzem i wilgocią i otrzyma powłokę fluorową która nie tylko odpycha wodę, olej i brud, ale ułatwia konserwację.

Obiektyw ma pojawić się na rynku wiosną 2020 roku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.