Canon zamyka opartą na chmurze platformę Irista


Firma Canon ogłosiła, że z końcem stycznia przyszłego roku planuje zamknięcie swojej, opartej na chmurze, platformy do przechowywania zdjęć i wideo, Irista.


Platforma Irista została wprowadzona na rynek w 2014 roku (wcześniej była testowana w fazie beta pod nazwą Project1709), każdy użytkownik otrzymywał 10 GB przestrzeni dyskowej. Mógł oczywiście zarządzać, udostępniać i drukować swoje zdjęcia, i jak to określił Canon, „bez uszczerbku dla jakości”. Irista była również dostępna za pośrednictwem aplikacji na Androida i iOS. Irista pozwala na łatwe wyszukiwanie i organizowanie swoich prac.


Obecna decyzja Canona jest wynikiem ścierania się różnych koncepcji w zarządzie. Firma deklaruje, że nie planuje dalszego angażowania się w rozwój produktów i usług do przechowywania obrazów w chmurze, a zamiast tego chce skupić się na inwestowaniu w technologie obrazowania oraz autorskie usługi ściśle powiązane z produktami producenta – m.in. Canon Image Gateway i Canon Camera Connect. Wszystkie zdjęcia i dane osobowe mają zostać usunięte z serwerów 31 stycznia 2020 r. Canon zachęca wszystkich zarejestrowanych użytkowników platformy do pobrania archiwum zdjęć i filmów z serwisu. Aby to zrobić, wystarczy zalogować się na swoje konto i w panelu użytkownika kliknąć w odpowiedni link (instrukcje znajdują się na stronie http://www.irista.com). Zdjęcia zostaną skompresowane do folderu ZIP i pobrane na dysk, ale wszystkie notatki, tagi, oceny prac, tytuły i albumy, nie zostaną uwzględnione przy pobieraniu. Po zamknięciu serwisu 31 stycznia 2020 r. wszystkie zasoby i dane klientów zostaną usunięte.


Zobacz wideo:

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.