World Press Photo 2020. Pozostało niewiele czasu


Już jutro mija termin rejestracji osób które pragną zgłosić swoje prace na konkurs fotografii prasowej World Press Photo. Zdjęcia można nadsyłać do 14 stycznia 2020 r.

W konkursie mogą brać udział tylko profesjonalni fotografowie. Nie ma opłat wstępnych, każdy uczestnik musi jednak przedstawić ważny dokument potwierdzający obecny status zawodowy np. legitymację prasową lub list polecający od agencji, czy firmy działającej na rynku mediów. Jury World of Photo of the Year uhonoruje fotografa, którego zdjęcie (lub zdjęcia) przedstawia wydarzenie lub problem o wielkim znaczeniu. Laureaci otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 10000 euro, a także zwrot kosztów przejazdu i pobytu podczas World Press Photo Festival. Są też inne nagrody m.in. Golden Eye.

Należy zaznaczyć, że wszystkie zgłoszone prace muszą spełniać pewne wymagania techniczne. Na fotografiach nie można umieszczać danych autora, agencji lub informacji o publikacji, każda praca powinna być zapisana w formacie jpg (wymagany jest profil ICC. Adobe RGB lub sRGB, nie należy zgłaszać zdjęć w CMYK-u). Fotografie muszą mieć dokładne opisy wyłącznie w języku angielskim. Zabronione jest stosowanie fotomontaży polegających na łączeniu elementów pochodzących z różnych plików lub dokonywanie zmian oryginalnej kompozycji. Dopuszczalna jest nieznaczna korekcja koloru, należy zwrócić uwagę, że wszystkie prace zostaną dokładnie sprawdzone. Uczestnicy których zdjęcia przejdą do kolejnych etapów są zobowiązani do dostarczenia oryginalnych plików w okresie od 20 stycznia do 8 lutego 2020 r. Wskazówki dotyczące podpisów i prawidłowego przygotowania zdjęć są dostępnepod linkiem: http://www.worldpressphoto.org/activities/photo-contest/verification-process

Fotografie zostaną ocenione w kilku kategoriach: Contemporary Issues, Environment, General News, Nature, Portraits, Sports, Spot News, oraz Long­-Term Projects. Będą nagradzane zarówno zdjęcia pojedyncze oraz zestawy (od dwóch do dziesięciu zdjęć). Kategoria Long Term Projects to projekt jednotematyczny, powinien on być wykonany w przynajmniej trzech latach, może składać od 24 do 30 zdjęć. Wszyscy fotoreporterzy zachowują prawa autorskie do swojej pracy, ale w przypadku nagrodzonych zdjęć ich właściciele przyznają Fundacji World Press Photo prawo na nieograniczone niewyłączne wykorzystanie prac do działań we wszystkich mediach bez żadnego wynagrodzenia. Najlepsze zdjęcia z obecnej edycji konkursu zostaną włączone do corocznej wystawy World Press Photo, która podróżuje do 45 krajów i jest odwiedzana przez ponad 4 miliony ludzi rocznie.

Rozdanie nagród odbędzie się w Amsterdamie 16 kwietnia 2020 r.
W tekście wideo z poprzedniej edycji:

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.