George Karbus dokumentuje najwspanialsze okazy dzikich zwierząt żyjących w oceanach


Uhonorowany licznymi nagrodami fotograf dzikiej przyrody George Karbus opublikował świetną serię zdjęć prezentujących życie oceanu. Inspiracją do zrealizowania tego projektu było wieloletnie doświadczenie Karbusa z podróży do różnych zakątków świata, podczas których fotograf uwieczniał piękno podwodnego świata i jego mieszkańców.


Zdjęcia te zabierają nas pod powierzchnię bezkresnych oceanów, zachęcając odbiorców do nawiązania relacji ze środowiskiem naturalnym. George zetknął się z wieloma okazami dzikich zwierząt wodnych, takich jak np. orki, które napotkał na Morzu Norweskim, czy delfiny zaobserwowane na Pacyfiku – fotografowanie ich wszystkich wiązało się z określonymi wyzwaniami. Fotograf przyznaje: „Istnieje szereg wyzwań. Zajmuję się głównie dużymi i szybkimi ssakami, więc gotowość do błyskawicznego przemieszczania się stanowi jeden z największych wymogów. Muszę bezpośrednio reagować na konkretną sytuację, błyskawicznie zmieniając pozycję tak, aby uzyskać optymalny kąt i kompozycję – cały czas zachowując czujność podczas zbliżania się do tych stworzeń, aby nie zakłócać im spokoju”.


George, który w młodości uprawiał snorkeling i nurkowanie na bezdechu, rozpoczął swoją przygodę z fotografią po przeprowadzce do Lahinch, miasteczka na zachodnim wybrzeżu Irlandii. W trakcie wielotygodniowych eksploracji wód Atlantyku właśnie tu napotkał samotnie żyjącego delfina butlonosa. George zaczął go fotografować i obserwować jego ruchy, ucząc się z respektem i uwagą towarzyszyć tym oceanicznym ssakom podczas pływania i starając się bardziej je zrozumieć, tak aby móc jak najlepiej dokumentować ich życie.


George jest Ambasadorem firmy Nikon, został przez z nią wyposażony w aparat Z7, D850 i D5. W komplecie miał obiektywy: AF-S Fisheye Nikkor 8-15 mm f/3.5-4.5E ED, AF-S Nikkor 70-200 mm f/2.8E FL ED VR, AF Fisheye Nikkor 16 mm f/2.8D i AF-S Nikkor 16-35 mm f/4G ED VR.


Zobacz wideo:

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.