Fujifilm wspiera wysiłek w walce z koronawirusem


Fujifilm to nie tylko fotografia, firma jest poważnym graczem na rynku badań medycznych. W portfolio koncernu jest zakład chemiczny Fujifilm Wako Pure Chemical Co., Ltd, z siedzibą w Osace, w ofercie którego właśnie znalazł się zestaw do szybkiego wykrywania koronawirusa COVID-19.

W Japonii, oprócz Narodowego Instytutu Chorób Zakaźnych, testy są przeprowadzane przez lokalne i prywatne laboratoria badawcze. Obecnie stosowana metoda PCR pozwala na obróbkę wstępną próbek, ekstrakcję RNA, reakcję odwrotnej transkrypcji w celu konwersji RNA do DNA w czasie rzeczywistym. Cały proces jest jednak czasochłonny.

Naukowcy z Fujifilm Wako Pure Chemical Co skrócili czas uzyskanie wyniku. Skupili się na reakcji odwrotnej transkrypcji i reakcji PCR w czasie rzeczywistym i opracowali zestawy testowe do metody PCR, które mogą zmniejszyć czas reakcji o około 90 minut. Ponadto, łącząc ten produkt z nowym zestawem do ekstrakcji RNA opracowanym przez inną firmę, czas wykrywania nowego zakażenia koronawirusem (COVID-19) przy użyciu metody testowej PCR został skrócony do około 2 godzin. Przyczyni się oczywiście do przyspieszenia nowych testów na obecność koronawirusa.

Fujifilm Wako Chemicals Corporation jest globalnym dostawcą  chemikaliów i odczynników, które przyczyniają się do rozwoju nowych technologii i produktów. Firma mieści się w Osace, wcześniej była niezależna. Trzy lata temu została wchłonięta przez koncern Fujifilm, warto też zaznaczyć, że Fujifilm Toyama Chemical (kolejna bliźniacza firma w konglomeracie) obecnie przeprowadza próby kliniczne fawipirawiru, leku antywirusowego na choroby związane z zakażeniem koronawirusem.

Materiały dot. nowego testu są obecne pod linkiem (kliknij):

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.