Opowieści przewrotne w Galerii Fotografii B&B

Gorski-L_opowieci1
Wieczorem, w Galerii Fotografii B&B odbędzie się otwarcie wystawy Leszka Górskiego „Opowieści przewrotne”. Wernisaż zostanie połączony ze spotkaniem z autorem.

Gorski-L_opowieci3
Leszek Górski fotografuje od 30 lat. Jego głównym tematy jest architektura, fascynuje go świat technicznej i użytkowej działalności człowieka. Dostrzega zalety tych działań: rytm, powtarzalność form, układów świateł i cieni, wyławia z otaczającego szumu informacyjnego kształt, kompozycję. W jego pracach króluje geometria, minimalizm, harmonia i przejrzystość. Wszystko co zbędne zostaje odrzucone.

Gorski-L_opowieci2
Prezentowane w Galerii Fotografii B&B zdjęcia przedstawiają świat z perspektywy innej, niż zwykle go widzimy. Kadry są czyste, klarowne, są afirmacją świata postępu i cywilizacji. Trochę przypominają projekty inżynierskie i konstrukcje. Autor rejestruje zastane sytuacje, nie kreuję ich. Swój styl charakteryzuje jako połączenie estetyki minimalistycznej (np. niektórych prac Andreasa Gursky’ego) z ironią i pozytywnym podejściem do świata Elliotta Erwitta. Można w tej fotografii doszukać się śladów bressonowskiej lekkości, odwagi i przebojowości konstruktywistów rosyjskich, Rodczenki. Być może nawet pokrewieństwa ze Szkołą Düsseldorfską w dążeniu do czystości kadru i redukcjonizmu środków wyrazu.

Gorski-L_opowieci4
Wystawa potrwa do 7 lipca, Galeria Fotografii B&B mieści się w Miejskim Domu Kultury Włókniarzy, ul. 1 Maja 12, Bielsko-Biała.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.